Avustralya Vizeleri Genel Bilgi

Avustralya, o kadar büyük ve geniştir ki, simgeleri onu anlatmaya yetmez. Sydney Opera Evi’nin baş döndürücü yapısı, alacakaranlıkta Uluru’nun (Ayers Kayası) ışıldaması, rengârenk bir mercan adasının üzerinde oynaşan dalgalar… Bunlar, bu muazzam ülke-kıtaya ayak bastığınız anda önünüze serilen deneyimin sadece bir parçası.

Avustralya’nın doğal güzelliği, en büyük cazibelerinden biridir. Güneşin yaktığı sonsuz ufuklardan tropik ormanlara ve serin güney sahillerine kadar çeşit çeşit manzarası vardır. Şehirleri, sanat ve yemek şevki ile spor ve açık hava aşkını harmanlar. Ziyaretçiler bu büyük ülkenin coğrafyasını ne kadar tanıdıklarını bir kez daha gözden geçirecekler.  Avustralya’ya ve geniş nüfusuna, karakterinin büyük kısmını uçsuz bucaksız oluşu verir.

Bu uzaklardaki ülkeye dair birçok şey farklıdır, hatta kulağa tanıdık gelenler bile. Uzak yerleri ziyaret etmiş olabilirsiniz, ancak büyüleyici tuzlaları ve kumtaşı kuleleriyle, heybetli orta Avustralya’yı henüz ziyaret etmediniz. Yabani yaşamla karşılaşmış olabilirsiniz, ancak en son ne zaman çöldeki meşe ağaçlarının arasında deveye bindiniz veya kamp alanınızı bir Tasmanya canavarı ziyaret etti?  Belki deniz ürünlerinin tadına vardınız, ama burada barramundi balığını ve lezzetli Moreton Koyu böceğini (bir kabuklu deniz canlısı) tadacaksınız.

Yağmur ormanı patikalarından büyüleyici müzelere, çok kültürlü canlı şehirlerden spor aşkına kadar her yönüyle Avustralya benzersizdir.

Avustralya ‘da Gezilecek Yerler

Avustralya’nın eyaletleri ve bölgelerinin her biri benzersiz niteliklere sahiptir. Bir seferde birini keşfedin veya öğreniminiz bittiğinde, çok ama çok zaman ayırarak hepsini ziyaret edin! Bu, sahillere, ormanlara, dağlara, kasabalara giden yan yollar haricinde 14,000 km’nin üzerinde otoyol anlamına gelmektedşr.  Öğrenim gördüğünüz yerden çok uzaklaşmak istemezseniz, yine sizi eğlendirecek çok şey olduğunu fark edeceksiniz.

Avustralya ‘da Sosyal Hayat

Avustralya, öğrenciler için benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Birinci sınıf eğitim sisteminin dışında, günlük hayatta dahil olabileceğiniz fırsatların sonu yoktur: Sanat veya sporla uğraşın, partilere katılın ve kitap kulüplerine, en iyi dış mekanlara veya samimi ve rahat kafelere gidin, neresi olursa olsun mutlaka katılıp eğlenebileceğiniz etkinlikler bulacaksınız.  Bu sebeple, bir eğitim ve bir hayat istiyorsanız, burası doğru yer.

Avustralya`da Eğitim

Avustralya, çeşitli eğitim sektörlerinden Avustralya kurumlarında kayıtlı 200,000 uluslararası öğrencisiyle, dünyanın en popüler eğitim noktalarından biridir. Avustralya’da özel amaçlarınıza uyan bir yol seçme özgürlüğünüz bulunmaktadır.

Avustralya eğitim sisteminin uluslararası alanda güçlü bir itibarı vardır ve bu sistem etkin yapısı, yenilikçi politika geliştirmesiyle tanınmaktadır.

Avustralya’da öğrenim görmek, yenilikçi, yaratıcı ve bağımsız düşünmeyi geliştirmektedir. Bir takımın parçası olarak çalışmayı, başkalarıyla etkin biçimde iletişim kurmayı, küresel başarı için ihtiyaç duyduğunuz pratik becerileri ve entelektüel yetenekleri geliştirmeyi öğreneceksiniz.

Hub Edu öğrencilerinin Avustralya’ya gelme sebeplerinden sadece bir kaçı:

 • Kusursuz eğitim sistemi
 • Okuldan, lisansüstü derecelerine kadar geniş ders yelpazesi
 • Birçok uzman kurum türünün olması
 • Dünya çapında kabul gören Avustralya kalifikasyonları
 • Yenilikçi öğretme ve öğrenme
 • Bilimsel araştırmanın kalitesi
 • Uluslararası öğrencilere yönelik destek
 • Güvenli çevre
 • Çok kültürlü toplum
 • Muazzam iş fırsatları
 • “Bu, öğrencinin hayatta bir kez elde ettiği, bağımsızlaşabileceği, olgunlaşabileceği, başka kültürleri tanıyabileceği ve olaylara farklı açılardan bakmayı öğrenebileceği bir deneyimdir.”

Kaliteli Eğitim Garantisi

Avustralya eğitiminin, Avustralya hükümeti tarafından desteklenen benzersiz bir kalite güvence sistemi vardır. Uluslararası öğrenciler için eğitim kalitesi, Avustralya yasalarınca da korunmaktadır.

Avustralya’daki uluslararası öğrenciler, dönem boyunca part-time (20 saat) ve tatillerde tam zamanlı çalışabilirler. Birçok üniversitenin bir iş bulunmasına yardımcı olabilecek istihdam ofisleri bulunmaktadır. Bazı dersler öğrencilerin, öğrenimlerinin bir parçası olarak paralı bir işe yerleştirilmesini de içermektedir.

Avustralya’daki uluslararası öğrencilere verilen çalışma hakları, Avustralya’da kaldıkları süre içerisinde kendilerini mali bakımından desteklemeleri için büyük bir fırsattır.

Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Avustralya eğitim ve öğreniminde bu kadar iyi olan nedir?

Avustralya, uluslararası alanda kabul edilen kaliteli eğitim ve araştırma üstünlüğüne sahip bir kaynaktır. Üniversitelerimiz, mesleki ve teknik yüksekokullarımız ve okullarımız birinci sınıftır. Ayrıca, Avustralya uluslararası öğrenciler için İngilizce dil derslerinde bir dünya lideridir.

Avustralya hükümet mevzuatı, Avustralya’daki uluslararası öğrencilerin ve ebeveynlerinin rakipsiz bir hizmetin ve mali korumanın keyfini sürmeleri için kalite güvence kurumlarının ve tüzüklerin yürürlükte olmasını gerektirmektedir.

Çok kültürlü Avustralya, öğrencilerin İngilizce konuşulan bir ülkede öğrenim group, seyahat edebilecekleri güvenli, dostane, çok yönlü ve uyumlu bir toplumdur. Avustralya ayrıca, yüksek para değeri ve yüksek yaşam standartı sunmaktadır.

Boş zamanımda ne yapabilirim?

Kurumlar, hem kampüste hem de sosyal hayatta müfredat dışı birçok farklı faaliyet sunmaktadır. Bu faaliyetler, müzik, tiyatro, spor ve dış mekan faaliyetlerini içermektedir. Birçok farklı sosyal faaliyet de düzenlenmektedir. Kampüsler öğrencilerin şehirlerimizin ve eğlence tesislerimizin çok yönlülüğü ve heyecanını tecrübe etmeleri için merkezi olarak konumlandırılmıştır. Bölgesel kampüslerde, yaşam tarzını keşfedebilir ve kasaba ile bölgesel merkezlerimizin toplum anlayışını tecrübe edebilirsiniz. Yarıyıl tatillerinde, Avustralya’nın muazzam doğal çevresini ve mükemmel fiziksel güzelliğini keşfetmek için kırlara doğru yolculuk yapabilirsiniz.

Avustralya’da hava nasıldır?

Avustralya’nın coğrafyası ve iklimi çok çeşitlidir. Güney yarımkürede bulunan Avustralya’nın yazı aralıkta, kışı haziranda başlar. Avustralya’nın yaklaşık üçte biri, ortalama sıcaklığın 20 derece Celsius olduğu tropiklerdedir. Güney bölgeler ılıman kuşak içerisindedir.

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Etmeyi Unutmayın!

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?
Hizmetlerimiz ve Vizeler hakkında daha fazla bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
Bizleri Facebook , Instagram , Twitter den Takip etmeyi Unutma.