Eylül 13, 2020

Vize Başvuruları Neden Reddedilir?

Büyük umutlarla yapmış olduğunuz vize başvurusu bazen Konsolosluk tarafından reddedilmektedir. Konsolosluk size başvurunuzu neden reddettiğini ve itiraz hakkınızın olup olmadığını mektupta belirtecektir. Yine aynı şekilde bu mektupta, bir daha başvuru yapma hakkınızın olup olmadığı da belirtilecektir. Red mektubunda Göçmenlik Yasası’nın hangi kanunlarına aykırı başvuru yaptığınız da alacağınız bilgiler arasındadır.

Vize Başvuruları Neden Reddedilir?

Vize başvurularının reddedilmesinin birçok farklı sebebi olabileceği gibi genellikle benzer sebeplerden ötürü başvurular reddedilir. Başvuru sahibinin eksik evrak teslim etmesi, başvurunun neden yapıldığına dair yapılan anlatının yetersiz olması, evrakların tercümesiz ya da eksik tercümeli olması başvuruların reddedilmesinde başı çeken etmenlerdir. Ayrıca oldukça ender bir durum olsa da vize memurlarının gözünden kaçan evraklar sebebiyle de başvurunun reddedildiği durumlar yaşanmaktadır.

Vize Başvurusu Reddedildiğinde Tekrar Nasıl Başvuru Yapılabilir?

Vize başvuruları önceden belirtmiş olduğumuz, evrak eksikliği, tercüme hatası v.b. gibi durumlardan ötürü reddedildiyse istediğiniz zaman tekrar başvuru yapma şansına sahipsiniz. Bu tip durumlarda tecrübeli bir firmadan yardım almak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Vize başvurunuzu ne kadar eksiksiz yaptığınızı düşünseniz de işin uzmanları tarafından evraklara göz atılmasında fayda vardır. Bu nedenle vize başvuruları konusunda firmamızdan her türlü yardımı alabilirsiniz.

Vize başvurunuzun reddedilme sebebi, Göçmenlik kanununun ihlali gibi bir durumdan ötürüyse, kısa bir süre içerisinde tekrar başvuru yapmanızı firma olarak asla önermeyiz. Zira bu sizin için hem maddi hem de manevi kayıp anlamına gelecektir. Firmamız her zaman dürüstlüğü ve gerçekçiliği ön plana çıkardığından, atmanız gereken en doğru adımları atmanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Vize başvurularının onaylanma süreci esnasında, evrakların doğru bir biçimde teslim edilmesi hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle evrakların eksiksiz teslimi ve doğru biçimde tercüme edilmesi son derece önemlidir. Evraklarınızı en iyi şekilde teslim etmek ve İngiltere vizesi almaya hak kazanmak istiyorsanız, firmamız aracılığıyla bunu sağlayabilirsiniz. Uzmanlarımız sayesinde tüm evraklarınız oldukça sıkı bir biçimde incelenecek ve en doğru şekilde Konsolosluğa teslim edilecektir. Unutmayın evraklar vize başvurularında anahtar rol üstlenmektedir.

Hizmetlerimiz ve Vizeler hakkında daha fazla bilgi için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

Bizleri Facebook , Instagram , Twitter den Takip etmeyi Unutma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*